Hakkımda

Merhabalar Ben Mesut ÇAKIR,

Beykoz Lojistik Meslek Yüksek Okulu, Bilgisayar Programcılığı 2012 yılı mezunuyum.

Kariyerime 2009 yılında Bilge Adam'da Stajyer olarak başladım. Bir süre stajyer olarak çalıştıktan sonra sırayla Yazılım Uzman Yardımcısı ve Yazılım Uzmanı görevlerinde yer aldım. Bilge Adam’da toplamda 3 yıl çalıştım. Yetenek Yönetim Sistemleri ve Eğitim Portalı projesinde yer aldım. 2. Öğretimde okumuş olduğum Beykoz Lojistik Meslek Yüksek Okulunu da bu süreçte tamamladım.

2013 yılında Berga'da Analist Yazılımcı olarak işe başladım. AR-GE Danışmanlık firması olan Berga’nın 20 yıllık bilgi ve birikimini bir yazılım projesinde toplama hayalini ARGE|LOG firmasını kurarak gerçekleştirmeye başladık. 

ARGE|LOG, sektöründe lider AR-GE Projeleri ve AR-GE Merkezleri Yönetim Yazılımıdır. Kurumsal Hafıza ve doküman-veri yönetimi için pratik çözümler sunmaktadır. Ölçmeden Yönetemezsiniz, daha etkin AR-GE ve Proje yönetimi için ARGE|LOG önemli bir yönetim yazılımı olarak piyasada yerini aldı. Kariyeme ARGE|LOG üzerinde devam etmekteyim.

 

Son Olarak;

Yazılıma yeni başlayan tüm arkadaşlara tavsiyem; Bilgi ve tecrübeye ulaşmak için maddi sebepleri önceliğinize alarak bilgiyi ve tecrübeyi alacağınız yerleri geri çevirmeyin. Bilgi ve tecrübe sizi yukarılara taşıyan güç olacaktır. Bu gücü en iyi şekilde kullanmak istiyorsanız, en iyisi olmayı hedeflemek zorundasınız. Unutmayın siz azimle savaşmazsanız, kimse sizin için bir harekete geçmeyecektir.

 

Kariyerimin gelişiminde yol gösteren büyüklerime ve Öğrenme yolculuğumdaki her kişiye teşekkür ederim.