Hakkımda

Merhabalar Ben Mesut ÇAKIR,

Beykoz Lojistik Meslek Yüksek Okulu, Bilgisayar Programcılığı 2012 yılı mezunuyum.

Kariyerime 2009 yılında Bilge Adam'da Stajyer olarak başladım. Bir süre stajyer olarak çalıştıktan sonra sırayla Yazılım Uzman Yardımcısı ve Yazılım Uzmanı görevlerine yükseldim. Bilge Adam’da toplamda 3 yıl çalıştım. Yetenek Yönetim Sistemleri ve Eğitim Portalı projelerinde yer aldım. 2.öğretimde okumuş olduğum Beykoz Lojistik Meslek Yüksek Okulunu da bu süreçte tamamladım.

2013 yılında BERGA' da Analist Yazılımcı olarak işe başladım. AR-GE Danışmanlık firması olan BERGA’nın 20 yıllık bilgi ve birikimini bir yazılım projesinde toplama hayalini ARGE|LOG ile gerçekleştirmeye başladık.

ARGE|LOG, sektöründe lider AR-GE Projeleri ve AR-GE Merkezleri Yönetim Yazılımıdır. Kurumsal Hafıza ve doküman-veri yönetimi için pratik çözümler sunmaktadır. Ölçmeden Yönetemezsiniz, daha etkin AR-GE yönetimi için ARGE|LOG önemli bir yönetim yazılımı olarak piyasada yer almaktadır.

Yazılıma yeni başlayan tüm arkadaşlara tavsiyem; Bilgi ve tecrübeye ulaşmak için maddi sebepleri engel olarak belirlemeyin. Bilgi ve tecrübe sizi yukarılara taşıyan güç olacaktır. Bu gücü en iyi şekilde kullanmak istiyorsanız, en iyisi olmayı hedeflemek zorundasınız. Unutmayın siz azimle savaşmazsanız, kimse sizin için bir harekete kalmayacaktır.

Kariyerimin gelişiminde yol gösteren büyüklerime ve Üniversite Hocalarıma teşekkürlerimi sunarım.