MESUT ÇAKIR | Hakkımda

Hakkımda

Merhaba, ben Mesut Çakır. Yazılım dünyasına girişim 2009 yılında Bilge Adam'da stajyer olarak başladı ve o zamandan beri bu alanda sürekli kendimi geliştirdim. 2012 yılında Beykoz Lojistik Meslek Yüksek Okulu'ndan Bilgisayar Programcılığı bölümünden mezun oldum.

Bilge Adam'da stajyerlikten Yazılım Uzmanı pozisyonuna kadar bir dizi görevde bulundum. Burada geçirdiğim 3 yıl boyunca Yetenek Yönetim Sistemleri ve Eğitim Portalı gibi önemli projelerde yer aldım. Bu süre zarfında 2. Öğretimde okuyarak eğitim hayatımı da başarıyla tamamladım.

Profesyonel anlamda .Net framework üzerinde C# ile yazılım geliştirme konusunda uzmanlaştım. Ancak sadece bu alanla sınırlı kalmayıp, Asp.NET MVC, NodeJS, Javascript, Angular, HTML, CSS gibi teknolojilerle de deneyim kazandım. Bu geniş yelpazede müşteri taleplerine uygun yazılımlar geliştirebilmek, test edebilmek ve başarıyla teslim edebilmek için gereken yeteneklere sahibim.

2013 yılında, 20 yıllık birikime sahip olan AR-GE danışmanlık firması Berga'ya katıldım. Burada, ARGE|LOG isimli bir yazılım projesini hayata geçirme fırsatı buldum. ARGE|LOG, sektöründe lider olan AR-GE Projeleri ve AR-GE Merkezleri Yönetim Yazılımıdır. Kurumsal hafıza ve doküman-veri yönetimi için pratik çözümler sunarak, "ölçmeden yönetemeyiz" ilkesini benimsemekteyiz.

ARGE|LOG, etkin bir AR-GE ve Proje yönetimi için önemli bir yönetim yazılımı olarak piyasada yerini aldı. Müşterilerimiz arasında Tüpraş, TUBİTAK MAM, Worldmedicine, KaleSeramik, KaleKim, KaleArge, Erdemir, Demirören Teknoloji, SAM ve FLO gibi önemli firmalar bulunmaktadır.

Yazılım dünyasındaki serüvenimde her zaman öğrenmeye ve kendimi geliştirmeye devam etmekteyim. Bu süreçte edindiğim bilgi ve deneyimleri sizlerle paylaşmayı dört gözle bekliyorum.